[video:http://www.youtube.com/watch?v=wSvZUKuIsww 400x300]

"Mihailo Pupin je poznati naučnik, fizičar, pronalazač kalemova zahvaljujući kojima se razvila telefonija na velike daljine (fiksna telefonija), čovek, o kome se uči u školama širom sveta. Po njemu je nazvana zgrada, gde je smešten departman za fiziku i laboratorije (Pupin Hall) na Univerzitetu Kolumbija (Columbia University) u SAD, gde je dugo godina radio kao profesor, ali i direktor departmana. Po njemu je nazvan prestižni institut u Beogradu, koji se bavi novim tehnologijama u oblasti komunikacija -- Institut Mihailo Pupin. Njegovo ime nosi prestižna nagrada iz oblasti fizike i telekomunikacija. Taj čovek je rođen u Idvoru, udaljenom svega 50-tak kilometara od Beograda, selu kojem je zaveštao fond za izgradnju narodnog doma, a čiji žitelji su uredili i kuću i školu iz njegovog detinjstva u svojevrsne muzeje posvećene Mihailu Pupinu".

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ЗАВРШНИХ, МАТУРСКИХ И СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИХ ИСПИТА ЗА ВАНДРЕДНЕ УЧЕНИКЕ ОКТОБАРСКИ РОК...pdf

Консултације за ванредне ученике - октобарски рок

Консултације за ванредне ученике - октобарски рок....отвори!

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ ОКТОБАРСКИ РОК

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ ОКТОБАРСКИ РОК...отвори!