У нашој школи је већ дуго година активна драмска секција, која окупља талентоване ученике који желе да се опробају на “даскама које живот значе”, а води је Тања Ђоровић, проф. српског језика и књижевности.  Круну тог рада чини неколико представа којима смо наступали на  Новобеоградској омладинској сцени и гостовали у “Новобеоградској културној мрежи”, а које можете погледати на нашем сајту:
“Могло би да буде, али не мора да значи” и “Значи Марко, као Краљевић” , којима су ученици постигли запажен успех и показали своје глумачке способности.
Тематика представа се ослања на актуелна друштвена дешавања, дилеме и проблеме који муче децу тог узраста, тако да се може рећи да негујемо ангажовану драму.
Посебно  задивљује ентузијазам  ученика који су спремни да своје слободно време проведу у дугим, мукотрпним пробама, како би се приказали у што бољем светлу. Чланови драмске секције активно учествују у припремама свих школских свечаности, посебно у прослави Савиндана.
Драма помаже ученицима да науче да изражавају и развијају своја осећања, способности и ставове, као и да развијају  говорне и изражајне вештине, ослобађа их страха од јавног наступа. Кроз драмске процесе постају креативни, али и самокритични и одговорни, стичу самопоуздање, разумеју међуљудске односе И понашање, развијају хумана уверења; уче се тимском раду и сарадњи, али уче и да цене себе и своје способности
Укратко, драма има за циљ оспособљавање и васпитавање деце за живот, кроз материјализацију литерарних ситуација које имају своју рефлексију у животу.

Тања  Ђоровић, наставник

ИЗ АРХИВЕ

У мају месецу 2009. године, наша школа је учествовала на ОЛИМПИЈАДИ КУЛТУРЕ 2009, коју је организовала општина Палилула. Првобитан циљ је био да се ученици покажу у најбољем светлу и да покажу да Техничка школа '' Нови Београд'' има ученике са много талента. Само учешће на једној таквој манифестацији представља успех. Полуфинално и финално такмичење је одржано у V београдској гимназији, где се наша драмска секција представила играњем другог чина, дела ,,ПИГМАЛИОН– Бернарда Шо-а. Ученици су својим преданим радом и жељом да искажу своје могућности, изборили улазак у финале и тиме остварили велики успех

ШКОЛСКИ БЕНД

Сваке школске године у септембру позивни плакат за Школски бенд окупи на аудицији ученике заинтерсоване да певају или свирају . Школски бенд је некада био прави бенд (гитара, бубањ, клавијатуре, саксофон), понекад само група певача уз гитаристу или пратњу на клавијатурама, али увек је та секција била прилика за право распевано дружење и учење, по стручним саветима професора Анђелка Дупланчића и Владе Крунића, а од школске 2013/14. и Хане Вучићевић
Чланови Школског бенда узимају учешће на свим школским прославама и манифестацијама, а круна годишњег вежбања је смотра такмичарског карактера "Покажи свој таленат" и наступ бенда на Спортском дану.
По завршетку школе неки наши чланови наставили су озбиљну певачку каријеру. Зато ученике, нове чланове не обмањујемо када  се нашалимо:”са дасака амфитеатра Техничке школе  пут је неке одвео на телевизију, а  неке чак и на Евровизију“.

СПОРТСКЕ СЕКЦИЈЕ
Рад спортских секција које су постојале раније у школи своди се последњих година  на организоване школске турнире између одељења, а утакмице су распоређене током  целе школске године. Разлог томе је што ученици воле да се такмиче, а они који уживају у тренинзима најчешће су већ ангажовани у неким клубовима и школска секција би им била неинтересантна и додатно оптерећење.

Девојке се такмиче у одбојци, а дечаци, наравно, у фудбалу. Ученици имају прилику да се такмиче и у стоном тенису.
Турнири се завршавају Спортским даном где, осим финалних утакмица постоји још других, често забавнијих: професори против ученика, девојчице и дечаци на фудбалском терену - фер плеј меч и др.
Уколико школски парламент за дату школску годину утврди постојање интересовања за поједине спортске секције, оне се у тој години организују.

Ученици II 1 победници турнира у фудбалу - мај 2013/2014 године

upis 2019

УПИС У СРЕДЊУ ШКОЛУ!
- промо филм!

Пример уплатнице за екскурзију

Пример уплатнице за екскурзију....пдф

Двoднeвнa eкскурзиja

19/20. maj 2019.

I дaн: Пoлaзaк aутoбусa испрeд шкoлe у 7:30х. Вoжњa дo Гoлупцa. Пaнoрaмскo рaзглeдaњe срeдњeвeкoвнe тврђaвe и нaстaвaк путa дo лoкaлитeтaЛeпeнски Вир. Oбилaзaк нeoлиткoг нaлaзиштa нaкoн чeгa сe oдлaзи дo хидрoeлeктрaнe Ђeрдaп. Oбилaзaк грaндиoзнe брaнe и мaшинскe хaлe сa турбинaмa уз прeдaвaњe инжeњeрa o рaду eлeктрaнe и тoку изгрaдњe. Пoслe рaзглeдaњa, нaстaвaк путa дo Клaдoвa (oстaци Tрajaнoвoг мoстa, тврђaвa Фeтислaм, Диjaнa итд).  Пo зaвршeнoм рaзглeдaњу, нaстaвaк путa дo Нeгoтинa. Дoлaзaк у вeчeрњим сaтимa. Смeштaj у хoтeлу „Инex-Крajинa“. Вeчeрa и дискoтeкa. Нoћeњe.

II дaн: Пoслe дoручкa, oбилaзaк Нeгoтинa. Oбилaзaк Moкрaњчeвe кућe, спoмeникa Хajдук Вeљку, музeja Крajинe. Ручaк у хoтeлу. Пoслe ручкa, пoлaзaк прeмa Гaмзигрaду. Oбилaзaк пaлaтe Фeлиx Рoмулиaнa и нaстaвaк путa прeмa Злoтскoj пeћини. Oилaзaк пeћинe и вoжњa пoрeд Бoрa, Бoрскoг jeзeрa , Црнoг Врхa, Жaгубицe (Врeлo Mлaвe) и Гoрњaчкe клисурe  дo мaнaстирa Гoрњaк.  Oбилaзaк срeдњeвeкoвнoг мaнaстирa - зaдужбинe кнeзa Лaзaрa. Пoслe зaвршeнoг oбилaскa мaнaстирa, пoлaзaк прeмa Бeoгрaду. Дoлaзaк испрeд шкoлe дo 21х.