Посета 20.10.2017

У сарадњи са г. дином Сашом Саџак , из компаније „DELTA TERM“ d.o.o. Београд која као друштвено одговорна компанија, препознаје важност улагања у развој и усавршавање нових образовних кадрова у области у којој послује и овај позитиван тренд наставиће и у будућности организована је посета представника Kompanije NES Ltd.

solarni sistemi1  solarni sistemi2  solarni sistemi3

Компанија NES Ltd. основана у Шумену, Бугарска. Компанија NES Ltd је највећи произвођач апарата за коришћење алтернативних извора енергије са трговачким брендовима SUNSYSTEM i BURNiT.
Ови производи обезбеђују штедњу енергетских резерви планете, и минимизирају емисију угљеника.
У делегације  Компаније NES Ltd. били су Станимир Варбанов, регионални менаџер и Драгостин Вулчев.
Разлог ове посете је донација фабрике Компаније NES Ltd. у вредности од 2000 евра. Ради се о донацији соларног система - комплета SUNSYSTEM Solarni system која ће бити од изузетног значаја за наставу и школу уопште.
Соларни систем ће обезбеђивати топлу воду за потребе школе а истовремено ће бити као вредно учило у унапређењу наставе и стицању практичних искустава средњошколаца на пословима из области грејне и расхладне технике, што ће резултирати вишим нивоом стеченог знања будућих стручњака у овој области.

Представник компаније г.дин Варбанов је одржао ученицима школе и предавање са темом: “Соларни системи за припрему санитарне потрошне воде”.
После предавања присутним ученицима су подељени поклони.
Овом приликом разговарано је о наставку сарадње и о могућности посете ученика компанији, у циљу едукације и увида у практичан рад професија за које се млади нараштаји школују.

Прилог: Соларни системи...пдф

solarni sistemi4  solarni sistemi5  solarni sistemi6

РАСПОРЕД НАДОКНАДЕ НАСТАВЕ

РАСПОРЕД НАДОКНАДЕ НАСТАВЕ ЗБОГ ОПРАВДАНО ПРОДУЖЕНОГ ЗИМСКОГ ШКОЛСКОГ РАСПУСТА ШКОЛСКЕ 2018/2019. ГОДИНЕ

ЗА ТЕХНИЧКУ ШКОЛУ „НОВИ БЕОГРАД“

р.б ДАТУМ НАДОКНАДЕ ПОЧЕТАК НАСТАВЕ ЗАВРШЕТАК НАСТАВЕ ПО РАСПОРЕДУ

1.

СУБОТА 16.03.2019.

ПО РАСПОРЕДУ ЗА ПОНЕДЕЉАК

2.

СУБОТА 30.03.2019.

ПО РАСПОРЕДУ ЗА СРЕДУ

3.

СУБОТА 20.04.2019.

ПО РАСПОРЕДУ ЗА ЧЕТВРТАК

4.

СУБОТА 18.05.2019.

ПО РАСПОРЕДУ ЗА ПЕТАК

Двoднeвнa eкскурзиja

19/20. maj 2019.

I дaн: Пoлaзaк aутoбусa испрeд шкoлe у 7:30х. Вoжњa дo Гoлупцa. Пaнoрaмскo рaзглeдaњe срeдњeвeкoвнe тврђaвe и нaстaвaк путa дo лoкaлитeтaЛeпeнски Вир. Oбилaзaк нeoлиткoг нaлaзиштa нaкoн чeгa сe oдлaзи дo хидрoeлeктрaнe Ђeрдaп. Oбилaзaк грaндиoзнe брaнe и мaшинскe хaлe сa турбинaмa уз прeдaвaњe инжeњeрa o рaду eлeктрaнe и тoку изгрaдњe. Пoслe рaзглeдaњa, нaстaвaк путa дo Клaдoвa (oстaци Tрajaнoвoг мoстa, тврђaвa Фeтислaм, Диjaнa итд).  Пo зaвршeнoм рaзглeдaњу, нaстaвaк путa дo Нeгoтинa. Дoлaзaк у вeчeрњим сaтимa. Смeштaj у хoтeлу „Инex-Крajинa“. Вeчeрa и дискoтeкa. Нoћeњe.

II дaн: Пoслe дoручкa, oбилaзaк Нeгoтинa. Oбилaзaк Moкрaњчeвe кућe, спoмeникa Хajдук Вeљку, музeja Крajинe. Ручaк у хoтeлу. Пoслe ручкa, пoлaзaк прeмa Гaмзигрaду. Oбилaзaк пaлaтe Фeлиx Рoмулиaнa и нaстaвaк путa прeмa Злoтскoj пeћини. Oилaзaк пeћинe и вoжњa пoрeд Бoрa, Бoрскoг jeзeрa , Црнoг Врхa, Жaгубицe (Врeлo Mлaвe) и Гoрњaчкe клисурe  дo мaнaстирa Гoрњaк.  Oбилaзaк срeдњeвeкoвнoг мaнaстирa - зaдужбинe кнeзa Лaзaрa. Пoслe зaвршeнoг oбилaскa мaнaстирa, пoлaзaк прeмa Бeoгрaду. Дoлaзaк испрeд шкoлe дo 21х.

Консултације за ванредне ученике - априлски рок

Консултације за ванредне ученике - априлски рок....отвори!