Као школа која је увек спремна да испрати најмодернија дешавања када су у питању нове технологије из оквира деловања Школе, иницирали смо и остварили сарадњу са реномираним компанијама из земље и иностранства.

Активно партнерство између школе и предузећа у процесу учења и припреме за свет рада по завршетку школовања и када су у питању редовни ученици, али и у оквиру нашег Центра за континуирано (целоживотно образовање и усавршавање), незаобилазан је чинилац савременог приступа образовању.

Зато смо предузели активности да одређени број часова везаних за образовне профиле механичар за грејну и расхладну технику и техничар машинске енергетике буде изведен у сарадњи са најреномиранијим компанијама које делују у области грејне и расхладне технике.

Реализација ове идеје започела је са компанијом "ЕТАЖ" која је заступник/увозник производа угледних европских произвођача у области термотехничких инсталација и  модерно усмерена фирма која у потпуности разуме значај овакве врсте сарадње.Зато је  Славољуб Вукчевић а после њега и његов наследник Владимир Цвијовић, уложио кључне напоре да ова сарадња добије садашњи вид. То се односи и на успостављање контаката, опремање кабинета за грејну технику, одвођење професора и ученика у компанијске центре за обуке и презентације као и одржавање предавања из одговарајућих области у нашим школским кабинетима.Такође постоји могућност за организовање семинара за професоре као веза између теорије и праксе у области термотехничких инсталација.

Компаније и сарадници који су укључени у ову сарадњу:

ETAŽ -                    www.etazgrejanje.com         С. Вукчевић, В. Цвијовић

BOSCH -                www.bosch-climate.rs,         М. Купарић, Д. Перовић

REHAU -                www.rehau.rs,                       Д. Аљиновић, В. Ђурђевић

GRUNDFOS -        www.grundfos.rs                  Никола Топаловић

CALEFFI -              www.caleffi.com                   Владимир Милидраговић

DANFOSS  -           www.grejanje.danfoss.com  Дејан Величковић

HERZ  Armaturen - www.herz.rs                         И. Здравковић, M.Ћурчић

SCHIEDEL -           www.schiedel.rs                   Милан Михајловић

STEELSOFT -         www.steelsoft.rs                  Д. Брчин, Н. Раденковић

FISCHER   -            www.fischer.de                     Славољуб Вукчевић

КАЛЕНДАР РАДА ШКОЛЕ ЗА 2011/2012 СЕ НАЛАЗИ У ФОТОГАЛЕРИЈИ У ОДЕЉКУ *НАСТАВА

rts planeta 60

ministarstvo rasporednastave gov rs

BLOG2

Ванредни ученици - пријава испита за децембар и консултације

ВАНРЕДНИ УЧЕНИЦИ

Пријава испита за децембарски испитни рок

Од 16.11.2020. до 21.11. 2020. год.

Полагање испита од 30.11. до 05.12. 2020. год. Према накнадно утврђеним терминима, који ће благовремено бити објављени на сајту школе

КОНСУЛТАЦИЈЕ ЗА ДЕЦЕМБАРСКИ ИСПИТНИ РОК......отвори

Информација о организовању и остваривање наставе у школској 2020/2021

Родитељи имају право и обавезу да се изјасне да ли ће у постојећим епидемиолошким условима дозволити да њихово дете/деца похађају наставу по комбинованом моделу или ће се определити за учење на даљину.

Одељењске старешине ће ступити у контакт са родитељима у вези са изјашњавањем.

Према стручном упутству Министарства просвете које је усвојила Влада Републике Србије школа се припрема за наставу по комбинованом моделу што подрадразумева следеће:

-         Ученици једне недеље долазе у школу на непосредну наставу,а следеће недеље реализују часове путем наставе на даљину

-         Ученици једне групе када су у школи имају све часове по распореду. Уколико је у одељењу више од 16 ученика,одељење се дели на две групе

-         Ученици када прате наставу на даљину дужни су да прате Google учионицу према распореду часова

-         Оцењивање ученика у овом моделу наставе се реализује када су ученици у школи уважавајући све принципе оцењивања

-         Часови трају по 30 минута

Упутство о мерама заштите здравља ученика

Ученици не треба да долазе у школу уколико имају повишену телесну температуру и /или симптоме респираторне инфекције.

Родитељи треба свако јутро да провере телесну температуру својој деци пред полазак у школу.

Oдржавање физичке дистанце

Одржавати физичку дистанцу са другим особама у школи од најмање 1,5 м.

Обавезно ношење маски

Ученик маску треба да носи при уласку у школу па све до доласка до своје клупе.

Маска се обавезно користи и приликом одговарања и сваког разговора.

Маска се обавезно користи и приликом било којег кретања ван клупе, приликом одласка на одмор или тоалет.

Препоручује се да ученици све време боравка у школи носе маску,али она се може одложити у периоду када ученик седи у својој клупи и слуша наставу.

Током боравка у школи могуће је да се користи било која маска (хируршка,епидемиолошка или платнена), али она треба да се користи на исправан начин тако да покрива нос и уста.

Прање руку

Руке се перу водом и сапуном у трајању од најмање 20 секунди или употребом дезинфекционог средства на бази 70% алкохола. Дезинфекција руку не може заменити прање руку водом и сапуном уколико су руке видно запрљане.