Као школа која је увек спремна да испрати најмодернија дешавања када су у питању нове технологије из оквира деловања Школе, иницирали смо и остварили сарадњу са реномираним компанијама из земље и иностранства.

Активно партнерство између школе и предузећа у процесу учења и припреме за свет рада по завршетку школовања и када су у питању редовни ученици, али и у оквиру нашег Центра за континуирано (целоживотно образовање и усавршавање), незаобилазан је чинилац савременог приступа образовању.

Зато смо предузели активности да одређени број часова везаних за образовне профиле механичар за грејну и расхладну технику и техничар машинске енергетике буде изведен у сарадњи са најреномиранијим компанијама које делују у области грејне и расхладне технике.

Реализација ове идеје започела је са компанијом "ЕТАЖ" која је заступник/увозник производа угледних европских произвођача у области термотехничких инсталација и  модерно усмерена фирма која у потпуности разуме значај овакве врсте сарадње.Зато је  Славољуб Вукчевић а после њега и његов наследник Владимир Цвијовић, уложио кључне напоре да ова сарадња добије садашњи вид. То се односи и на успостављање контаката, опремање кабинета за грејну технику, одвођење професора и ученика у компанијске центре за обуке и презентације као и одржавање предавања из одговарајућих области у нашим школским кабинетима.Такође постоји могућност за организовање семинара за професоре као веза између теорије и праксе у области термотехничких инсталација.

Компаније и сарадници који су укључени у ову сарадњу:

ETAŽ -                    www.etazgrejanje.com         С. Вукчевић, В. Цвијовић

BOSCH -                www.bosch-climate.rs,         М. Купарић, Д. Перовић

REHAU -                www.rehau.rs,                       Д. Аљиновић, В. Ђурђевић

GRUNDFOS -        www.grundfos.rs                  Никола Топаловић

CALEFFI -              www.caleffi.com                   Владимир Милидраговић

DANFOSS  -           www.grejanje.danfoss.com  Дејан Величковић

HERZ  Armaturen - www.herz.rs                         И. Здравковић, M.Ћурчић

SCHIEDEL -           www.schiedel.rs                   Милан Михајловић

STEELSOFT -         www.steelsoft.rs                  Д. Брчин, Н. Раденковић

FISCHER   -            www.fischer.de                     Славољуб Вукчевић

КАЛЕНДАР РАДА ШКОЛЕ ЗА 2011/2012 СЕ НАЛАЗИ У ФОТОГАЛЕРИЈИ У ОДЕЉКУ *НАСТАВА

rts planeta 60

ministarstvo rasporednastave gov rs

BLOG2

Ванредни ученици - термини испита за 2020/2021.

Термини испита за 2020/2021.....отвори

ВРЕМЕ ПРИЈЕМА ПРВИХ РАЗРЕДА

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ ПРВОГ РАЗРЕДА

Обавештавамо ученике првог разреда да у школу дођу у понедељак 31.08.2020. године како би се упознали са одељенским старешинама и добили потребна обавештења по следећем рспореду:

118.30 – 9.05– Машински техничар за компјутерско конструисање  - Разредни старешина – Душка Атлагић– амфитеатар

12 – 10.00 – 10.35 – Техничар оптике Разредни старешина - Слађана Јоксимовић – амфитеатар

13 – 9.15 9.50  – Техничар грејања и климатизације – Разредни старешина – Јелица Његовановић - амфитеатар

14 – 9.15– 9.50 –Мехничар грејне и расхладне технике – Разредни старешина - Нинослава Касалица - учионица 9

Разредне старешине примају ученике испред школе.

Информација о организовању и остваривање наставе у школској 2020/2021

Родитељи имају право и обавезу да се изјасне да ли ће у постојећим епидемиолошким условима дозволити да њихово дете/деца похађају наставу по комбинованом моделу или ће се определити за учење на даљину.

Одељењске старешине ће ступити у контакт са родитељима у вези са изјашњавањем.

Према стручном упутству Министарства просвете које је усвојила Влада Републике Србије школа се припрема за наставу по комбинованом моделу што подрадразумева следеће:

-         Ученици једне недеље долазе у школу на непосредну наставу,а следеће недеље реализују часове путем наставе на даљину

-         Ученици једне групе када су у школи имају све часове по распореду. Уколико је у одељењу више од 16 ученика,одељење се дели на две групе

-         Ученици када прате наставу на даљину дужни су да прате Google учионицу према распореду часова

-         Оцењивање ученика у овом моделу наставе се реализује када су ученици у школи уважавајући све принципе оцењивања

-         Часови трају по 30 минута

Упутство о мерама заштите здравља ученика

Ученици не треба да долазе у школу уколико имају повишену телесну температуру и /или симптоме респираторне инфекције.

Родитељи треба свако јутро да провере телесну температуру својој деци пред полазак у школу.

Oдржавање физичке дистанце

Одржавати физичку дистанцу са другим особама у школи од најмање 1,5 м.

Обавезно ношење маски

Ученик маску треба да носи при уласку у школу па све до доласка до своје клупе.

Маска се обавезно користи и приликом одговарања и сваког разговора.

Маска се обавезно користи и приликом било којег кретања ван клупе, приликом одласка на одмор или тоалет.

Препоручује се да ученици све време боравка у школи носе маску,али она се може одложити у периоду када ученик седи у својој клупи и слуша наставу.

Током боравка у школи могуће је да се користи било која маска (хируршка,епидемиолошка или платнена), али она треба да се користи на исправан начин тако да покрива нос и уста.

Прање руку

Руке се перу водом и сапуном у трајању од најмање 20 секунди или употребом дезинфекционог средства на бази 70% алкохола. Дезинфекција руку не може заменити прање руку водом и сапуном уколико су руке видно запрљане.

ВАНРЕДНИ УЧЕНИЦИ - КОНСУЛТАЦИЈЕ ОКТОБАР 2020.

РАСПОРЕД КОПСУЛТАЦИЈА ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ ОКТОБАР ......ОТВОРИ!

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ЗАВРШНИХ, МАТУРСКИХ И СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИХ ИСПИТА ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ АВГУСТОВСКИ РОК ...ОТВОРИ